HURTOWNIA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I OGÓLNOPRZEMYSŁOWYCH

STRONA GŁÓWNA NAPISZ DO NAS
1. Kanalizacja zewnętrzna
2. Przyłącza kanalizacyjne
3. Drenaż opaskowy
4. Odwodnienia liniowe
5. Instalacje wodno-kanalizacyjne
6. Rynny kanion
7. Budownictwo
8. Hydraulika
9. Galeria
10. Kontakt i lokalizacja
BUDŻEL Sp. j.
76-200 Słupsk, ul. Bałtycka 10a
tel. 059 842 52 62
tel./fax 059 842 52 61
e-mail: biuro@budzel.com.pl
Budownictwo

Pokrycia dachowe

Bezpapowe - na stropodachach i dachach z podłoży betonowych nakładać "Dysperbit" wg świadectwa ITB nr 82/89 "Bezpapowe pokrycia dachowe".

Nowe na jedną warstwę - przykleić lepikiem na gorąco jedną warstwę poślizgową papy a sfaltowej wg PN-79/B-27617 na dachu. Wykonać obróbki blacharskie, a styki blacharskie pokryć przez przyklejenie paska papy lub wkładki zbrojącej na zimno "Dysperbitem". Całość powierzchni posmarować 2-3-krotnie "Dysperbitem".

Renowacje - usunąć zanieczyszczenia, przeprowadzić naprawy cząstkowe zniszczonych fragmentów starego pokrycia i blacharki. Nanieść "Dysperbit". Powłokę "Dysperbitu" nanosi się na zimno, każdą warstwę pasami o s zerokości 1,5-2,0 m i grubości 1 mm, przy pogodzie nie przewidującej opadów w ciągu 6 godzin. Ewentualne opady w tym okresie mogą spowodować wymycie masy. Niewskazane jest chodzenie po powłoce w czasie żelowania, bo mogą wystąpić lokalne jej wgniecenia i uszkodzenia. Każdą następną warstwę należy nanosić po przeschnięciu poprzedniej. Pełne własności użytkowe powłoka zyskuje po 8-10 dniach. Na świeże pokrycia wskazane jest nanieść posypkę mineralną.

Izolacje wodochronne poziome i pionowe, fundamentów i posadzek

Na oczyszczonych podłożach betonowych, ceglanych, suchych i wilgotnych nakładać bezpośrednio "Dysperbit". Wkładki zbrojące przyklejać "Dysperbitem", a następnie całość posmarować powyższym preparatem.

Drewno

Nowe drewno - impregnować bezpośrednio "Dysperbitem" przed pleśnią i grzybami. Posmarowanie 2-3-krotnie powierzchni drewnianych na zewnętrznych i wewnętrznych powierzchniach zwiększa ognioodporność tych elementów.

Stare drewno - usunąć lakiery, farby, wyszpachlować ubytki i impregnować "Dysperbitem".

Klejenie styropianu do betonu

Płyty styropianowe powinny mieć wymiary max 100 x 50 cm o grubości max 4-5 cm. "Dysperbit" należy nakładać na obrzeża płyt warstwą ciągłą w odległości 3 cm od brzegu pasem o szerokości 3 cm a na pozostałej powierzchni płyty punktowo (o średnicy 5-6 cm) w ilości ok. 20 punktów na jednej płycie. Płyty z nałożoną masą docisnąć dokładnie do powierzchni ściany. Jeśli płyta nie zostanie dobrze przyklejona, należy ją oderwać i zabieg klejenia powtórzyć.

Konserwacja powierzchni metalowych i podwozi samochodowych

Po usunięciu złuszczeń, starych lakierów, zanieczyszczeń i odtłuszczeniu nanosić kolejne powłoki"Dysperbitu" po przeschnięciu poprzednio położonych warstw. Masę można nanosić ma istniejące już podkłady.

Skład:

 • inhibitory korozji
 • kauczuk syntetyczny, bentonit
 • środki owado-bakteriobójcze
 • biocydy, barwniki naturalne
 • woda i inne
"Dysperbit" można nakładać na powierzchnie suche i wilgotne (niedopuszczalne są kałuże wody). Narzędzia pracy i zabrudzenia "Dysperbitem" można zmywać wodą do momentu jego zaschnięcia, później tylko rozpuszczalnikami organicznymi. Wyschnięcie masy jest zakośczone jeśli nastąpi zmiana koloru z brunatnej na zdecydowanie czarną

Własności - charakterystyka

 1. Zawartość wody w masie wg PN-B-24000/1997 - nie więcej niż 60%
 2. Zdolność rozcieńczania masy wodą wg PN-B-24000/1997- max 1:2(Hzo)
 3. Giętkość powłoki grubości 1 mm w temp. - 10°C przy przeginaniu na półobwodzie kloca o średnicy 30 mm wg PN-B-24000/1997 - niedopuszczalne powstawanie rys i pęknięć powłoki
 4. Przesiąkliwość powłoki przy działaniu słupa wody wys. 1000 mm w ciągu 48 godzin wg PN-B-24000/1997 - niedopuszczalna
 5. Spływność powłoki z papy w pozycji pionowej w temp. 100°C w ciągu 5 godzin wg PN-B-24000/1997 - nie spływa
 6. Czterokrotnie wyższa wytrzymałość.od dotychczasowo stosowanych materiałów hydroizolujących

© 2007 Infocity